FAQ

Časté otázky a odpovede

Nenašli ste čo ste hľadali? Opýtajte sa nás!

Aké má TPMS výhody a prečo ho využiť?

TPMS neustále sleduje tlak vo všetkých pneumatikách a upozorní vodiča vždy, keď dôjde k jeho poklesu.

TPMS predchádza doteraz veľmi častým a závažným nehodám, a to je jednoznačný prínos pre bezpečnosť vozidla a jeho posádku!

Vďaka optimálnemu tlaku v pneumatikách, sa nejazdí na podhustených pneumatikách, nezvyšuje sa opotrebenie pneumatík a optimalizuje sa spotreba vozidla. Nižší tlak v pneumatike nie je bežným pohľadom rozpoznateľný.

Predraží sa mi prezúvanie?

Ak má vaše vozidlo povinne systém TPMS, potom je nevyhnutné mať tento systém funkčný. Preto je potrebné pri prezúvaní mať kolesá, ktoré majú ventilky s TPMS senzormi. Ak teda prvýkrát prezúvate a meníte celé kolesá, musíte ich osadiť ventilkami so senzormi.

Táto neveľká suma sa Vám však bohato vyplatí zvýšenou bezpečnosťou a nižšími prevádzkovými nákladmi!

Môžem vymeniť existujúce senzory za EZ-SENZOR?

Áno, bude možné u viac ako 90% vozidiel.

Ak navštívite profesionálne pneuservisy so značkou TPMS-expert, potom máte istotu kvalitne odvedenej práce.

Kde môžem zakúpiť senzory TPMS?

Ideálne je obrátiť sa na pneuservis, ktorý má potrebné vybavenie a jeho pracovníci sú veľmi dobre zaškolení na inštaláciu a servis. Je dôležité zveriť svoje auto profesionálom. Na dverách pneuservisu hľadajte nálepku TPMS-Expert. Pozrite sa na prehľadnú mapu, kde je Váš najbližší TPMS-Expert.

Kde nájdem autorizované servisy a pneuservisy?

Určite zverte svoje auto profesionálom! Pozrite sa na mapu a nájdite si svojho najbližšieho TPMS-Experta.

Pri výmene pneumatiky alebo pri servise TPMS môže ľahko přísť k poškodeniu senzoru, ktoré nemusí byť viditeľné na prvý pohľad (napr. nalomenie senzoru pri výmene pneumatiky). Majiteľ vozidla potom ťažko takéto poškodenie reklamuje. Držme sa teda osvedčeného porekadla: "nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali laciné veci" a zverujme svoje auto jedine TPMS-Expertom.

Ako dlho vydrží batéria v mojom senzore?

Batérie v senzore Vám vydržia 5 až 10 rokov. Záleží na tom, ako často je auto v prevádzke. Keď auto nejazdí, senzor sa "uspí", batéria sa nevyužíva a tým sa predlžuje životnosť batérie.

Back to top