FAQ

Časté otázky a odpovede

Nenašli ste čo ste hľadali? Opýtajte sa nás!

TPMS neustále sleduje tlak vo všetkých pneumatikách a upozorní vodiča vždy, keď dôjde k jeho poklesu.

TPMS predchádza doteraz veľmi častým a závažným nehodám, a to je jednoznačný prínos pre bezpečnosť vozidla a jeho posádku!

Vďaka optimálnemu tlaku v pneumatikách, sa nejazdí na podhustených pneumatikách, nezvyšuje sa opotrebenie pneumatík a optimalizuje sa spotreba vozidla. Nižší tlak v pneumatike nie je bežným pohľadom rozpoznateľný.

Ak má vaše vozidlo povinne systém TPMS, potom je nevyhnutné mať tento systém funkčný. Preto je potrebné pri prezúvaní mať kolesá, ktoré majú ventilky s TPMS senzormi. Ak teda prvýkrát prezúvate a meníte celé kolesá, musíte ich osadiť ventilkami so senzormi.

Táto neveľká suma sa Vám však bohato vyplatí zvýšenou bezpečnosťou a nižšími prevádzkovými nákladmi!

Áno, bude možné u viac ako 95% vozidiel.

Ak navštívite profesionálne pneuservisy so značkou TPMS-expert, potom máte istotu kvalitne odvedenej práce.

Ideálne je obrátiť sa na pneuservis, ktorý má potrebné vybavenie a jeho pracovníci sú veľmi dobre zaškolení na inštaláciu a servis. Je dôležité zveriť svoje auto profesionálom. Na dverách pneuservisu hľadajte nálepku TPMS-Expert. Pozrite sa na prehľadnú mapu, kde je Váš najbližší TPMS-Expert.

Určite zverte svoje auto profesionálom! Pozrite sa na mapu a nájdite si svojho najbližšieho TPMS-Experta.

Pri výmene pneumatiky alebo pri servise TPMS môže ľahko přísť k poškodeniu senzoru, ktoré nemusí byť viditeľné na prvý pohľad (napr. nalomenie senzoru pri výmene pneumatiky). Majiteľ vozidla potom ťažko takéto poškodenie reklamuje. Držme sa teda osvedčeného porekadla: "nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali laciné veci" a zverujme svoje auto jedine TPMS-Expertom.

Batérie v senzore Vám vydržia 5 až 7 rokov. Záleží na tom, ako často je auto v prevádzke. Keď auto nejazdí, senzor sa "uspí", batéria sa nevyužíva a tým sa predlžuje životnosť batérie.

Kontaktný formulár